UROKLIWE MIEJSCE

Historia w nowej odsłonie

Pałac Wąsosz leży  w sercu niezwykle malowniczego Pojezierza Drawskiego, w jednym z najczystszych rejonów Polski – w niewielkiej osadzie niedaleko Złocieńca w województwie  zachodniopomorskim.

Dzika natura, sąsiedztwo Jeziora Wąsosz oraz odległość od głównych szlaków komunikacyjnych pozwala na relaks i odpoczynek w ciszy i spokoju.

Pałac zbudowany został ok. 1850 r. przez Hansa von Grünberga. Jest to piękny neogotycki pałac z II połowy XIX wieku, otoczony wyjątkowym  parkiem krajobrazowym o cechach angielskich.
Pałac Wąsosz do roku 1945 był częścią folwarku Bruchhof, zwanego po II wojnie światowej Bruchowo lub Ugory. Folwark w czasach swej świetności obejmował ponad 1300 ha i był własnością rodziny Von Grünberg. Pierwotnie usytuowano go na nieznacznym wzniesieniu, po zachodniej stronie dojazdowej do folwarku, z dala od jego zabudowań.  
Pamiątką po budowniczym pałacu w Wąsoszu- Hansie von Grünberg – jest kamień stojący pod pomnikowym dębem w pobliżu bramy wjazdowej, który do dziś można podziwiać.  Na powierzchni kamienia widoczne są ślady pocisków karabinowych.
1915
Gości
65
miejsc
23
pokoje
45
konferencji

Pojezierze Drawskie

Bliskośc Natury

Wyjątkowa lokalizacja naszego obiektu w połączeniu z otoczeniem natury, sąsiedztwem jeziora Wąsosz dadzą każdemu możliwość aktywnego wypoczynku bądź błogiego lenistwa i pozwolą  odnaleźć spokój ducha…

Wszystkich Państwa zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem zachęcamy do korzystania z okolicznych ścieżek rowerowych, tras spacerowych idealnych również do Nordic Walking. Na terenie pałacu oferujemy państwu dwa boiska wielofunkcyjne, salę bilardową.  Dla wszystkich gości zainteresowanych kajakarstwem chętnie zorganizujemy spływ kajakowy rzeką Drawą.

Teren wokół pałacu jest bardzo urozmaicony, otoczony jest starym parkiem, który otoczony jest ochroną konserwatorską – wpisano go do rejestru zabytków w 1982 r. Pośród starodrzewia rośnie najgrubsza w Polsce olsza czarna. Ma ponad 480 cm obwodu i 27 m wysokości.


Około 800 metrów od obiektu znajduje się plaża nad Jeziorem Wąsosze, do której prowadzi urokliwa dróżka. Teren sprzyja uprawianiu wielu aktywności sportowych – biegów , spacerów Nordic Walking, przejażdżek rowerowych czy  wędkowaniu i sportom wodnym. W pobliżu mamy około  1500 km tras offroadowych, idealnych do organizacji rajdów czy zlotów samochodowych.